Blog
Na co zwracać uwagę przy wykończeniu dachu i elewacji?
Niezależnie od tego, czy robisz przebudowę istniejącego budynku, czy wykańczasz dom budowany od podstaw, musisz wybrać materiał na dach i elewację. Jest to ważny etap inwestycji, bo wykonywany raz na długie lata. Przeczytaj co zrobić, by być zadowolonym z wykończenia.
Postaw na ekologię, czyli wykorzystanie płyt wiórowych
Płyty wiórowe to materiały budowlane, które możesz wykorzystywać na wiele sposobów. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w meblarstwie, ale przydadzą się też przy budowie domu. Przeczytaj i sprawdź, co możesz z nich zrobić przy realizacji Twoich pomysłów.
Jak długo trwa budowa domu szkieletowego?
Jeśli marzysz o drewnianym domu, z pewnością rozważasz wykorzystanie technologii szkieletowej. Budynki tego typu wyróżniają się szybkim czasem realizacji. Jak przy każdej budowie niezbędne jest załatwienie wszystkich urzędowych formalności i uzyskanie pozwolenia, jednak część prac możesz znacznie przyspieszyć.
Kapitalny remont domu. Jak zaplanować kolejność prac?
Wiele szczególnie starych domów, wymaga przeprowadzenia kapitalnego remontu. Prac do wykonania jest wówczas bardzo wiele i będą się one odbywać we wszystkim pomieszczeniach. Najlepiej wcześniej przygotować dom – opróżnić go – zarówno z naszych rzeczy, jak i wyprowadzić się na jakiś czas. W jakiej jednak kolejności powinny być realizowane prace?
Malowanie czy tapetowanie - czym pokryć ściany w domu?
Remont mieszkania wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji dotyczących aranżacji wnętrza. Na ostateczny efekt wizualny spory wpływ ma sposób wykończenia ścian. Do wyboru mamy między innymi malowanie lub tapetowanie. Przyjrzyjmy się zaletom tych rozwiązań i sprawdźmy, które z nich się bardziej opłaca.
Przy jakich budowach warto wybrać płytę fundamentową?
Płyta fundamentowa stanowi alternatywę dla zwykłych fundamentów. Nie bez przyczyny: ma kilka praktycznych zalet sprawiających, że szczególnie w kilku sytuacjach warto zdecydować się na takie rozwiązanie.
Co to znaczy, że dom jest wykończony ,,pod klucz"?
Budowa domu od podstaw jest sporym wyzwaniem. Pomijając formalności, których jest całkiem sporo, potrzebujemy projektu budowlanego, geologa, firmy budowlanej, materiałów. Inwestycję musimy nadzorować osobiście lub zatrudnić kierownika, który jej dopilnuje. Warto zlecić to zadanie jednemu przedsiębiorstwu jak ZRB Juroszek, które zajmie się kompleksowo budową, montażem wszelkiego rodzaju instalacji, a także stawianiem, budynków oraz ich wykańczaniem. Więc odchodzi nam szereg problemów, nie tylko z pracami ziemnymi i fundamentami, ale z budową dachu, stropów, ścian, podłóg itd. Firma budowlana dysponuje sprzętem ciężkim i narzędziami, więc nie musimy wynajmować maszyn i organizowanie transportu kruszyw oraz wszelkiego rodzaju materiałów. Solidny wykonawca to podstawa, bo możemy być spokojni o jakość usług. Oszczędzamy czas, co jest ogromną zaletą.
Ekonomiczne korzyści wynikające z termomodernizacji budynku
Ocieplenie budynku, czyli jego termoizolacja, to w naszej polskiej rzeczywistości sprawa oczywista. Okres grzewczy w naszym kraju potrafi trwać nawet 5-6 miesięcy, w związku z czym warto zrobić wszystko, aby przez ten okres w naszym domu było ciepło i przyjemnie. Niewątpliwie korzyści z termoizolacji budynku jest dużo i stawiając nowy dom, każdy automatycznie bierze to pod uwagę. Mimo to, w naszym kraju nadal jest sporo gospodarstw, w których budynki nie są ocieplone. Dlaczego? Zapewne wiele osób uważa, że inwestycja w termoizolację jest bardzo duża, w związku z czym długo będzie się zwracać. Zastanówmy się więc dzisiaj nad ekonomicznymi korzyściami wynikającymi z ocieplenia budynku. Innymi słowy - dlaczego warto ocieplić budynek?